BLUSOS

KUO PAVOJINGOS BLUSOS?

Lietuvoje sutinkama apie 20 – žmoginės, katininės, šuninės, paukštinės blusos ir kt.

Nustatyta, kad blusos perneša daugelį infekcinių ligų, žiurkinės blusos yra žinomos kaip pagrindinis maro epidemijų sukėlėjas. Didžiausios blusų pernešiotojos yra katės.  Po blusos įkandimo lieka raudoni taškeliai, kurie dažniausiai atsiranda ant kojų, vėliau plinta ant viso kūno, jaučiamas smarkus niežėjimas. 

 

KUR SLEPIASI BLUSOS? 

Blusos plinta labai dideliu atstumu, kadangi blusų patelių padėti kiaušinėliai dažniausiai nuo žmogaus ar gyvūno odos nukrenta ant žemės: pagalvių, kilimų, baldų, grindų ir kitų paviršių. Blusos aptinkamos rūsiuose,sandėliukuose,laiptinėse. Visur,kur apsilanko benamė katė, kurios kailyje krebžda blusos, atsiranda didelė tikimybė kenkėją parsinešti į namus. Blusa ant žmogaus gali užšokti tiesiog laiptinėje.

Pamačius blusas daugiabučio rūsyje ar laiptinėje, reikia nedelsiant kreiptis į daugiabutį administruojančią įmonę, kadangi šiais kenkėjais užsikrėsti gali viso namo gyventojai.

PREVENCIJA

Siurblys – didžiausias blusos priešas namuose. Atsiradus blusoms, siurbti reikėtų net kelis kartus per dieną. Rekomenduojama naudoti vienkartinius dulkių siurblio maišelius, kad blusos nepaspruktų į aplinką. Siurbti reikėtų ne tik grindis, bet ir baldus, įvairius plyšius.

Namų sąlygomis blusas išnaikinti labai sunku, nes aplinkoje esančios lervos ir kiaušinėliai plika akimi nematomi, todėl  aerozolinėmis priemonėmis juos išnaikinti žymiai sunkiau. Viena iš veiksmingiausių priemonių – profesionaliam naudojimui skirti insekticidai. Tačiau, minėta priemone išpurškus kambarį ar visą butą, bent vieną naktį pageidautina jame nebūti. Antra, aerozoliai, net ir patys stipriausi, sunaikina tik blusas, bet ne jų kiaušinėlius.

 

KODĖL UAB “NAIKINTA”?

Mūsų specialistai naudoja tik profesionalias,Lietuvoje autorizuotas priemones,kurių dėka galime garantuoti ,jog blusų naikinimas bus 100 procentų efektyvus. 

Susisiekite, mūsų konsultacija visada nemokama