Erkių aktyvumas prasideda pavasarį, kai atšyla žemė ir prasideda gyvūnų bei paukščių migracija.
Dvi pagrindinės erkių platinamos ligos – Laimo ir erkinis encefalitas. Laimoligą sukelia bakterijos ir didžiausia rizika ja užsikrėsti yra tuomet, kai įsisiurbusi erkė būna 48 valandas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga daugiau nei 3 tūkstančiai žmonių.
Erkėms reikia pakankamai drėgmės, todėl jos gyvena arčiau žemės, į medžius nelipa. Erkės maitinasi žmogaus ar gyvūnų krauju, aukos laukia žolėje ar neaukštuose krūmuose, dažniausiai 10–20 cm, rečiau iki 1,5 metro virš žemės. Erkiųsaugotis reikia ne tik vykstant į mišką, prie ežero ar į parką, jos gali tykoti ir nuosavoje sodyboje. Erkės nemigruoja ieškodamos maisto,jos patenka per nekontroliuojamus gyvūnus,graužikus,paukščius.
Labai svarbu sudaryti nepalankias sąlygas erkių gyvenimui ir vystimuisi. Privalu tinkamai prižiūrėti aplinką: žolės pjovimas nuo ankstyvo pavasario, beverčių krūmų naikinimas,augalinių šiūkšlių išvežimas,reguliarus augalų genėjimas ir pan.
Erkes išnaikinti kaip ir kiekvieną vabzdį galima,ir jei yra galimybės būtina. Mūsų įmonės specialistai puikiai išmano erkių naikinimo metodiką,naudoja profesionalias,tik Lietuvoje autorizuotas medžiagas,todėl populiacijas galima išnaikinti visiškai.
Visą reikalingą informaciją,rekomendacijas bei pasiruošimo darbus prieš erkių naikinimą suteiksime telefonu.