MEDIENOS KENKĖJAI

Šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar mediniais meno gaminiais.

Bene labiausiai mūsų šalyje paplitęs medienai kenkiantis vabzdys yra naminis ūsuotis, pažeidžiantis išdžiūvusius medžius, kelmus, sienojus, rąstus, perdangas, duris, grindis, langų rėmus. Gegužės – liepos mėnesiais taip pat aktyvus kitas kenkėjas – violetinis ūsuotis, apsigyvenantis sausoje medienoje.

KAIP ATPAŽINTI MEDIENOS KENKĖJUS?

Pagrindiniai medienos užkrėtimo kenkėjais požymiai yra ant medinių paviršių ropojantys vabzdžiai, apvalios ar ovalios simetriškos skylutės medienoje, prie šių skylučių susikaupę medžio dulkių kauburėliai (išgraužos), įvairūs nemalonūs garsai (gremžimas, stuksėjimas, tuksėjimas). 

Suaugę vabzdžiai medienos paviršiuje dažniausiai pastebimi balandžio – rugpjūčio mėnesiais, negyvų kenkėjų galima aptikti ant palangių pavasarį. Medžio dulkės ir specifiniai, net naktimis užmigti trukdantys tuksėjimo, gremžimo garsai medinėse sienose, grindyse taipogi išduoda, kad mediena buvo ar yra užkrėsta.

MEDIENOS KENKĖJŲ NAIKINIMAS

Priklausomai nuo užkrėsto objekto ir kenkėjų kiekio, geriausias rezultatas pasiekiamas derinant kelis metodus. Vienas iš metodų medienos impregnavimas specialiu, medienos kenkėjų naikinimui skirtu insekticidu, kuris efektyviai padengia paviršių ir įsiskverbia į medieną. Taip sustabdomas vabzdžių vystymasis, o ilgalaikis preparato veiksmingumas užtikrina nepriekaištingą apsaugą.

UAB NAIKINTA specialistai naudoja tik Lietuvoje registruotus biocidus, atlikdami bet kokius medienos kenkėjų naikinimo darbus pirmiausia užtikrina, kad cheminės medžiagos nepadarys neigiamo poveikio gyventojams ir aplinkai.

Susisiekite, mūsų konsultacija visada nemokama