MUSĖS

KOKIAS PROBLEMAS SUKELIA MUSĖS?

Musių rūšių yra labai daug – naminė musė, mėlynoji lavonmusė, pilkoji lavonmusė, drozofila, sparva, vamzdynų muselė, rudeninė musė ir kt. 

Musė – atgrasus, įkyrus, nuolat ratus sukantis ir zvimbiantis vabzdys. Tačiau musių daroma žala – kur kas didesnė. Musės perneša pavojingus mikro organizmus, bakterijas, kirmėlių kiaušinėlius ir platina daugybę žmogui bei gyvūnams pavojingų ligų, vidurių šiltinę, cholerą, bakterinę dizenteriją, hepatitą, akių uždegimą, poliomielitą, tuberkuliozę, vaikų viduriavimą ir kt. 

 

KUR SLEPIASI MUSĖS?

Yra paskaičiuota, jog pamatę bent vieną musę, tikėtina, kad aplinkoje jų yra arti 20. 

Musės mėgsta antisanitarines sąlygas ir veisiasi ten, kur yra pūvančių produktų – gyvūnų liekanų, mėšlo, maisto produktų likučių, gendančių vaisių ir kt. 

Muses dažnai galima sutikti tvartuose, fermose, sąvartynuose. Iš esmės visur, kur yra antisanitarinės sąlygos.

 

PREVENCIJA

Norint apsisaugoti nuo musių, įsigykite sandariai uždaromas šiukšliadėžes, maistą laikykite uždengtą, o languose įsirenkite tinklelius, ypač virtuvėse ir atliekų tvarkymo zonose. Kompostą visada atskirkite ir laikykite uždengtą. 

Laikykitės kuo didesnės sanitarijos tiek savo namuose,tiek versle. Laiku išneškite šiukšles, kruopščiai valykite virtuvės įrangą, įsitikinkite, kad visos šiukšliadėžės su sandariais dangčiais.

 

KODĖL UAB „NAIKINTA“?

Musių naikinimas yra būtinas tiek verslui tiek gyventojams. UAB NAIKINTA specialistai įvertins situaciją, apžiūrės teritoriją, identifikuos problemiškas vietas, nustatys, kas pritraukia muses bei parinks tinkamiausias, Lietuvoje autorizuotas profilaktikos ir naikinimo priemones. 

Susisiekite, mūsų konsultacija visada nemokama