ŽIURKĖS

KOKIAS PROBLEMAS SUKELIA ŽIURKĖS?

Lietuvoje sutinkamos juodoji ir pilkoji žiurkė. Labiausiai paplitusi rūšis – pilkosios žiurkės.

Žiurkės pavojingos dėl daugelio priežasčių – jos perneša ir platina daugelį pavojingų ligų, gali užkrėsti tiek žmogų, tiek gyvulius ir naminius gyvūnus, būdamos alkanos, gali pulti ir apkandžioti žmogų, taip pat kelia grėsmę jūsų nuosavybei – naikina maistą, pragraužia landas sienose, pažeidžia elektros ir buitinių prietaisų laidus. Žiurkių naikinimas yra būtinas

 

KUR SLIAPIASI ŽIURKĖS?

Soduose žiurkės kasa urvus, ypač komposto krūvose arba po pašiūrėmis. Jos suka lizdus ir po medinėmis sodo grindimis. Miestuose dažniausiai veisiasi kanalizacijos tinkluose, prie maisto produktų sandėlių, šiukšlių dėžių, netoli vandens telkinių. Aktyviausia prietemoje ir naktį. 

Vertėtų didelį dėmesį skirti ir rūsių priežiūrai, kadangi įprastai čia ir slypi problemos priežastis. Žiurkės bei pelės, gyvendamos palankioms sąlygoms, įsikuria rūsyje ir per vandentiekio šachtas ar nesandarias vietas tarp grindų ima veržtis į gyventojų namus.

PREVENCIJA

Kurkite netinkamas gyvenimo sąlygas, užsandarinkite net menkiausius plyšelius namo sienose, ties durimis bei langų rėmais, ventiliacijos angas uždenkite tinkleliais. Sandarinti plyšius galima betonu, metalinėmis detalėmis ar kitomis panašiomis priemonėmis, kurių graužikai negalėtų įveikti.

Reguliariai pjaukite žolę,šalinkite vijoklius,buitinės atliekos turi  būti sandariai uždengtos,laiku išvežamos.

KODĖL UAB “NAIKINTA”?

Žiurkės – protingos ir organizuotos, jos retai patenka į spąstus, atpažįsta ir atsimena maistą, sukeliantį neigiamas reakcijas, todėl nuodai dažnai būna neveiksmingi. Mūsų specialistai išmano žiurkių elgseną, naudoja profesionalias priemones bei preparatus,tad žiurkių naikinimas visada efektyvus ir patikimas

Susisiekite, mūsų konsultacija visada nemokama