Blakės: Kaip Efektyviai Išnaikinti?

Maži, bet savo pavojingi kenkėjai, galintys sukelti problemų tiek namuose, tiek viešose įstaigose. Jų keliamas diskomfortas yra siejamas su įvairiomis grėsmėmis sveikatai. Šiame straipsnyje aptarsime apie būdus, kaip atpažinti blakes ir kaip jas išsinaikinti namų sąlygomis.

BLAKĖS

Domas Z.

2/20/20243 min read

Blakės yra ne tik nepatogumas. Jų įkandimai gali sukelti odos paraudimą, niežėjimą ir alergines reakcijas. Tačiau dar didesnė problema yra tai, kad blakės gali būti infekcinių ligų, pavyzdžiui, hepatito, tuberkuliozės ar net maro nešiotojos.

Kita didelė baimė - jos plinta itin greitai, todėl net iš pirmo žvilgsnio nedidelė blakių populiacija gali virsti pilno dydžio blakių kolonija per labai trumpą laiką.

Blakių
Pavojai ir Rizikos

Blakių buvimą gali atskleisti keli aiškūs ženklai:

Pirmiausia, įkandimai odoje – maži, raudoni, niežtintys taškeliai, dažniausiai ant atvirų (pvz. pižama neuždengtų) kūno dalių. Antra, blakės mėgsta slėptis patalynėje, baldų siūlėse, kilimuose, todėl šiose vietose pamačius ropojančius vabaliukus tikėtina, jog tai blakės. Trečia, blakių paliekamos išmatos – tai mažos, tamsios dėmelės, paliekamos ant patalynės, kilimo ir kitose būvimo vietose.

Blakių
Atsiradimo Požymiai

Blakė

Blakės kiaušinėliai

Blakės išmatos

Blakės įkandimai

Kova su blakėmis gali būti sudėtinga, bet ne neįmanoma. Pateikiame keletą būdų, kaip galite patys šiuos kenkėjus pašalinti iš namų.

Namų Švaros Palaikymas


Pirmasis ir svarbiausias žingsnis – tai reguliarus namų valymas. Blakės mėgsta šiltas ir iš išorės apsaugotas vietas (lovos, sofos, čiužiniai, kilimai ir pan.), todėl kuo dažniau kruopščiai valysite namus, tuo mažesnę galimybę jos turės čia įsikurti. Ypatingą dėmesį skirkite sunkiai pasiekiamoms vietoms prie kurių nuolat būnate, pvz., lovos rėmui, sofos apatinei daliai, kilimams ir pan.

Valymas Karščiu


Karštas garas yra vienas efektyviausių būdų naikinti blakes ir, svarbiausia, jų kiaušinėlius. Būtent todėl pamačius pačius pirmuosius blakių atsiradimo požymius - būtinai išplaukite visus tekstilinius gaminius.

Rekomenduojame:

90 minučių viską skalbti 60* vandenyje
30 minučių (mažiausiai) viską džiovinti džiovyklėje

Nuolat stebėti, ar vėl neatsiranda blakių požymių, o atsargumo dėlei - pakartoti visų tekstilinių audinių perskalbimą po 7-10 dienų nuo pirmojo.

Cheminiai Insekticidai

Jei pirmieji namų metodai nepasiteisina ir blakės toliau plinta, galima griebtis cheminių insekticidų. Svarbu pasirinkti produktus, skirtus būtent blakių naikinimui, ir laikytis visų saugos instrukcijų. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie chemikalai gali būti kenksmingi žmonėms ir gyvūnams, todėl jų naudojimą geriausia patikėti profesionalams.

Neatsargus cheminių medžiagų naudojimas gali padaryti didelės žalos sveikatai!

Kaip Efektyviai Naikinti Blakes

Kreipkitės į Profesionalus

BLAKIŲ
NAIKINIMAS

Suprantame, kad užkrėstos blakėmis patalpos gali kelti didelį diskomfortą ar netgi baimę. Nehigieniškumas ir įvairūs sveikatos sutrikimai gąsdina lygiai taip pat.

DEZINSEKCIJA

Susiduriate su nemaloniomis atsiradusių vabzdžių problemomis? Dirbame tam, kad maloniai padėtume jas išspręsti.

Užpildykite pilną užklausos formą ir nurodykite, kokios paslaugos yra aktualios.

Nieko nelaukdami, iškart susisieksime.

PASLAUGŲ UŽKLAUSA

Kreipkitės į Profesionalus