Blusos: Keliama Grėsmė ir Kaip Su Jomis Kovoti?

Daugeliui žmonių atrodo, kad blusos yra tik naminių gyvūnėlių problema, tačiau jos gali pernešti daugybę infekcinių ligų, įskaitant mirtinas. Pavyzdžiui, maras, kuris yra pernešamas ir platinamas žiurkinių blusų.

Domas Z.

12/6/20231 min read

Lietuvoje sutinkamos blusų rūšys, tokios kaip žmoginė, katininė, šuninė ir paukštinė blusos, kelia realų sveikatos pavojų. Nors daugelis mano, kad blusos yra tik naminių gyvūnėlių problema, jos gali pernešti daugybę infekcinių ligų, įskaitant mirtinas, pavyzdžiui, marą, kurį skleidžia žiurkinės blusos.

Be to, blusos sukelia diskomfortą dėl savo įkandimų, kurie dažniausiai pasirodo kaip raudoni taškeliai ant kojų, vėliau plintantys ant viso kūno ir sukeliantys smarkų niežėjimą.

Kuo Pavojingos Blusos?

Blusos dauginasi ir plinta itin sparčiai. Jų kiaušinėliai, patelių padėti ant gyvūnų ar žmonių odos, dažniausiai nukrenta ant žemės paviršių – tai gali būti pagalvės, kilimai, baldai ar grindys.

Blusos taip pat aptinkamos rūsiuose, sandėliukuose ir laiptinėse. Bendrabučiuose ar daugiabučiuose namuose blusų problema gali greitai tapti visuotina.

Kur Slepiasi Blusos?

Vienas iš pagrindinių būdų kovoti su blusomis namuose – reguliarus valymas siurbliu.

Siurbkite ne tik grindis, bet ir baldus, plyšius bei kitas sunkiai pasiekiamas vietas. Tačiau svarbu atminti, kad blusos gali likti gyvybingos siurblio maišeliuose, todėl geriausia naudoti vienkartinius maišelius.

Prevencija Namuose

Namų sąlygomis blusas išnaikinti gali būti sudėtinga, nes lervos ir kiaušinėliai yra nematomi plika akimi. Aerozolinės priemonės dažnai būna neefektyvios, nes sunaikina tik suaugusias blusas, bet ne jų kiaušinėlius.

Viena iš efektyviausių metodų yra profesionaliam naudojimui skirti insekticidai, tačiau jų naudojimas reikalauja tam tikrų saugumo priemonių – pavyzdžiui, nerekomenduojama būti patalpose iš karto po purškimo.

Profesionalios
Priemonės prieš
Blusas

Kreipkitės į Profesionalus

BLUSŲ
NAIKINIMAS

Puikiai suprantame, kad atsiradusios ar net paplitusios blusos kelia tikrai didelį diskomfortą, nehigieniškumo jausmą, bei gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus.

DEZINSEKCIJA

Susiduriate su nemaloniomis atsiradusių vabzdžių problemomis? Dirbame tam, kad maloniai padėtume jas išspręsti.

Užpildykite pilną užklausos formą ir nurodykite, kokios paslaugos yra aktualios.

Nieko nelaukdami, iškart susisieksime.

PASLAUGŲ UŽKLAUSA