Pavasariniai kenkėjai kieme. Kaip juos išsinaikinti?

Pavasaris atneša po žiemos taip mums visiems lauktą šilumą, šviesą ir atbundančią gamtą. Kartu su sprogstančiais pumpurais bei besistiebiančia iš žemės žole, aktyvūs tampa ir kenkėjai. Susidūrimas su jais gali būti tiek nemalonus, tiek netgi grėsmingas sveikatai ar gyvybei.

VORAIERKĖS

Edgaras P.

4/12/20244 min read

Pavasaris atneša po žiemos taip mums visiems lauktą šilumą, šviesą ir atbundančią gamtą.

Kartu su sprogstančiais pumpurais bei besistiebiančia iš žemės žole, aktyvūs tampa ir kenkėjai. Susidūrimas su jais gali būti tiek nemalonus, tiek netgi grėsmingas sveikatai ar gyvybei.

Vorai ir erkės.

Turime nuliūdinti - abu šie kenkėjai gali gyventi Jūsų kieme.

Ir nudžiuginti - paskaitykite šį straipsnį ir sužinokite, kaip patiems su jais kovoti!

Vorai ir erkės.
Du pavasarinio džiaugsmo priešai.

Erkės – tai parazitiniai vabzdžiai, kurie maitinasi krauju ir gali pernešti įvairias ligas, tokias kaip Laimo liga ar encefalitas. Jų aktyvumas didėja su temperatūros kilimu, todėl pavasaris yra kritiškas laikas imtis prevencinių priemonių, ypač jeigu jūsų namai yra arti miškų, parkų ar jūsų kieme yra daug augmenijos.

Ypatingai erkės mėgsta neprižiūrėtą aukštesnę žolę, nors daugybe atvejų jos suranda kaip gyvuoti ir prižiūrimoje, tvarkingoje žolėje ar pievoje.

Erkės.
Pavojingi pavasario
kiemo svečiai.

Erkė

Įsisiurbusi erkė

Prisisiurbusi kraujo erkė

Erkės įkandimo žymės

  1. Aplinkos tvarkymas: Pats paprasčiausias. Užtikrinkite, kad jūsų kiemas būtų kuo mažiau palankus erkių atsiradimui ir gyvavimui. Reguliariai pjaukite žolę, sugrėbkite ir išneškite lapų ir šakų krūvas bei kitas organines atliekas, kuriose erkės gali rasti slėptuvę.

  2. Auginkite erkių nemėgstamus augalus. Erkės yra jautrios kvapams, todėl jos neapsigyvena ilgai tuose kiemuose, kuriuose auga: citrusinių vaisių medžiai, česnakai, gvazdikėliai.

  3. Nuovirai: Turbūt labiausiai erkės negali pakęsti citrusinių vaisių kvapo, todėl namuose galite pasiruošti natūralaus nuoviro nuo erkių ir reguliariai juo apipurkšti kiemo perimetrą. Jums reikės: vandens ir citrinų. Vienam puodeliui vandens reikia vienos citrinos (paprastos, žaliosios, tinka ir apelsinai ar greipfrutai). Pavirkite citrinas vandenyje vieną valandą, nuovirą nukoškite ir supilkite į butelį ar purškiklį. Tuomet - apipilkite/apipurškite - kiemo perimetrą.

  4. Profesionaliomis Naikinta paslaugomis. Mielai padės apsaugoti Jūsų namų kiemą nuo erkių su profesionaliomis medžiagomis bei kokybiškai ir greitai atliktu darbu.

Kaip
atsikratyti erkių kieme?

Vorai gali atrodyti mažiau pavojingi nei erkės, tačiau jų buvimas namuose ar ant fasadų kelia diskomfortą ir kartais baimę.

Voratinkliai ne tik gadina namų estetiką, suteikia nepriežiūros, apleistumo įspūdį bei ir renka dulkes bei nešvarumus, kurie laikui bėgant gali pažeisti namo fasado spalvą ar net struktūrą.

Taip pat, visai neseniai, dėl šylančio klimato, Lietuvoje atsirado vapsvavoriai - vienintelė Lietuvoje gyvenančių vorų rūšis, galinti įkąsti žmogui.

Vorai.
Gąsdinantis ir nemalonus "draugas".

Voratinklis

Voras voratinklyje

Grobį valgantis voras

Vapsvavoris

  1. Namų švaros palaikymas. Dažnas namų siurbimas, dulkių valymas padeda suvaldyti vorų plitimą namuose. Ypatingą dėmesį skirkite kampams, palubėms bei langų ir durų rėmams.

  2. Didesnis sandarumas. Įsitikinkite, kad nėra plyšių tarp namo ir lauko, pro kuriuos galėtų pralysti vorai.

  3. Maisto kontrolė. Vorai minta kitais vabzdžiais, daugiausiai - musėmis. Musės minta maisto atliekomis. Venkite atvirai (pvz. ant virtuvės stalo ar dubeniuose) greitai pūvančio ir gendančio maisto, kuris galėtų tapti musių maisto šaltiniu. Jei namuose nebus musių ir kitų vabzdžių - turėtų nebūti ir vorų.

  4. Nuovirai. Liaudiškas būdas, kaip atsikratyti vorų yra su įvairiais citrinų, pipirmetės aliejaus atbaidais - nuovirais. Purškite tose vietose (pvz. durų staktos, langų staktos, balkonai ir pan.), pro kurias galimai gali į namus patekti vorai.

  5. Profesionaliomis Naikinta paslaugomis. Mielai padės apsaugoti Jūsų namus, terasas ar ištisus kiemus nuo vorų su profesionaliomis medžiagomis bei kokybiškai ir greitai atliktu darbu.

Kaip
atsikratyti vorų?

Kreipkitės į Profesionalus

Susiduriate su nemaloniomis atsiradusių vabzdžių problemomis? Dirbame tam, kad maloniai padėtume jas išspręsti.

Užpildykite pilną užklausos formą ir nurodykite, kokios paslaugos yra aktualios.

Nieko nelaukdami, iškart susisieksime.

PASLAUGŲ UŽKLAUSA